2,5 roku temu powstał pierwszy taki wpis. Później miały pojawiać się kolejne, ale wyszło, jak wyszło i „kolejny wpis” pojawia się dopiero teraz. Biblioteczka Lidii #2, a w niej same smakowite kąski, tyle że już nie dla malucha, a dla przedszkolaka (jak ten czas szybko zleciał). Motywacją do wznowienia tego cyklu było zdjęcie na Instagramie, które ostatnio wstawiłam. To na nim Lidia pozuje z pięcioma wybranymi przez siebie ulubionymi książkami. I choć w gruncie rzeczy ma tych „ulubieńców” znacznie więcej, to – niech będzie – właśnie o tych pięciu tytułach pokrótce dzisiaj. Być może się nimi zainteresujecie albo już od dawna są w Waszym posiadaniu… – dajcie znać koniecznie!

Biblioteczka Lidii – książki dla dzieci 3+

Przyjaźń
Astrid Desbordes
ilustracje: Pauline Martin

wyd. Entliczek

Serię „Miłość” uwielbiamy, o czym wspominałam w poprzednim poście. Jest po prostu rewelacyjna, tak pod względem treści, jak i ilustracji. Brakuje nam tylko „Mojego domu”, ale przy następnych zakupach książkowych na pewno wyląduje w moim koszyku.
Co się zaś tyczy „Przyjaźni”, to przede wszystkim pięknie pokazuje, że można się przyjaźnić z kimś całkowicie innym od nas samych, że różnorodność jest piękna, a akceptując ją, możemy zbudować ważną i wartościową relację w naszym życiu.
Teksty są krótkie, ale jakże w punkt! Szczerze polecam.

TUTAJ znajdziecie dobrą ofertę.

Dusia i Psinek-Świnek. Dzień niegrzeczniucha
Justyna Bednarek
ilustracje: Marta Kurczewska

wyd. Nasza Księgarnia

Jest to czwarty tom serii, choć pierwszy, który zawitał w naszym domu. I muszę przyznać, że przygody Dusi bardzo przypadły nam do gustu. Nie bez kozery wybrałam akurat ten tytuł – „Dzień niegrzeczniucha”. Wiecie, Lidka – jak pewnie większość dzieci – miewa gorsze chwile w swoim życiu i różnie to odreagowuje. A my stale szukamy sposobu na „rozładowanie” tego napięcia. Uczymy ją rozpoznawać własne emocje i staramy się pokazać, jak może sobie z nimi poradzić. I nie ukrywam, że takie książeczki bywają pomocne, bo pewne sytuacje łatwiej jest po prostu przerobić na innych „niegrzeczniuchach”. ;)
A poza tym jest to po prostu naprawdę fajna rozrywka dla dzieciaków. Zapewne kupimy jeszcze inne tytuły z tej serii.

TUTAJ znajdziecie dobrą ofertę.

Stella, Pikuś i skarby
Nina Lussa
ilustracje: Beata Zdęba

wyd. Literatura

Ostatnio całkiem spontanicznie kupiłam „Stellę, Pikusia i skarby” i to był strzał w dziesiątkę! Książka zawiera dwie proste w przekazie historyjki o lesie i wodzie. Edukuje, a przy tym jest po prostu bardzo ciekawie napisana przez podróżniczkę, kitesurferkę i mamę tytułowej Stelli, z którą przemierza świat. Nina Lussa, o której mowa, napisała również drugą część „Stella, Pikuś i radość” (również w naszym posiadaniu i również polecamy), a ja wiem, że na pewno kupię jeszcze kolejne, kiedy tylko (i o ile?!) zostaną wydane. Bardzo wartościowa seria.

TUTAJ znajdziecie dobrą ofertę.

Ważne rzeczy
Peter Carnavas
ilustracje: Peter Carnavas

wyd. Adamada

Ta książka jest absolutnie wyjątkowa i o wielkim ładunku emocjonalnym. Traktuje o stracie i sposobach radzenia sobie z nieobecnością ukochanej osoby. Ważne rzeczy – jedni się ich pozbywają, by nie pamiętać, a inni zostawiają, by nie zapomnieć… Piękna. I choć poruszająca tak trudny temat, całym sercem polecam.

TUTAJ znajdziecie dobrą ofertę.

W twojej książce jest potwór
Tom Fletcher
ilustracje: Greg Abbott

wyd. Zysk i S-ka

Interaktywna książka do wspólnego czytania przed snem. Bo w tej książce jest potwór, którego można zdmuchnąć, połaskotać… i nawet położyć spać. Byleby tylko nie wychodził z tej książki i nie chował się w pokoju. Książka to bardzo dobre miejsce na potwory i niech tam zostaną, a wówczas zarówno dzieci, jak i dorośli też będą mieli lepszy sen. ;)

TUTAJ znajdziecie dobrą ofertę.

Bo piękne rzeczy dzieją się w kulturze (i warto się nimi dzielić).