O serii Niegrzeczne Książeczki pisałam Wam już w ramach polecania tytułów „Rosół” i „Smok”. Jakiś czas później do naszej kolekcji doszedł „Łobuz”, kilka dni temu zaś – NOWOŚĆ – „Błoto” z Jadzią w roli głównej.

Przede wszystkim powtórzę się, iż ta seria jest naprawdę bardzo wyjątkowa. W sposób ciekawy (zarówno dla dziecka, jak i dorosłego) rozprawia się z mitami na temat „niegrzecznych” dzieci. Pokazuje, że to, co niegdyś uważano za słuszne, dziś na szczęście takowe już nie jest. Sama na przykład doskonale pamiętam swoje reakcje z dzieciństwa na uwagi typu „bo ty jesteś dziewczyną”, „bo dziewczynie nie wypada” etc. Brrr… wówczas jedyne na co miałam ochotę, to zrobić właśnie tak, jak rzekomo nie powinnam.

Błoto

No i oto jest Jadzia – dziewczynka, która wspina się na drzewa, skacze z dachów i po kałużach, brudząc się przy tym, jak to – zdaniem pani Stasi – tylko chłopcom może sią zdarzać. Na szczęście zarówno Jadzia, jak i jej kolega Antek (bohater poprzednich tytułów) doskonale wiedzą, że takie podziały są po prostu niesprawiedliwe. Wszak tak dziewczynki, jak i chłopcy potrzebują takiej samej przestrzeni do zabawy i rozwoju, czyż nie? Wiedziała o tym Alicja Dyrda, tworząc „Błoto”, jak i Aleksandra Gołębiewska, która cudownie ową historię o „wybrykach” Jadzi zilustrowała. Wiedział też pan Henryk od kwiatków dla pani Stasi. :)

Zaczynamy przygodę z YouTube

Zmieniając (pozornie) temat. Znowu miałam przerwę od blogowania i znowu zatęskniłam za tworzeniem nowych treści. Tym razem jednak postanowiłam zrobić coś nowego – założyłam kanał na YouTube!!! Jednak „bohaterką” pierwszego filmu nie jestem ja, a… moja 4,5 letnia córka – Lidia.

Nagrałyśmy krótki filmik na temat „Błota” i zrobiłyśmy to w imię zasady, że „zrobione jest lepsze od doskonałego” – bez mikrofonu, dodatkowego oświetlenia i za pomocą telefonu. Wiadomo, zawsze można lepiej, ale kto powiedział, że tak właśnie nie będzie.

Zachęcamy do oglądania i „lajkowania” (tak na zachętę).
A gdybyście nie wiedzieli, dlaczego warto przeczytać „Błoto”, to Lidia wam to wytłumaczy.

TUTAJ kupicie: BŁOTO
TUTAJ kupicie cały pakiet: Niegrzeczne Książeczki.

Bo piękne rzeczy dzieją się w kulturze
i warto się nimi dzielić.

*We wpisie pojawiły się tzw. linki afiliacyjne, czyli dla Was to bez różnicy (cena taka sama), a ja mogę zyskać niewielki procent od sprzedaży, za co z góry dziękuję. :)