Instagram to zdecydowanie moje ulubione medium społecznościowe. Odkąd zostałam mamą, to właśnie na nim udzielam się najczęściej. Jestem wzrokowcem i to właśnie piękne czy po prostu ciekawe zdjęcia przykuwają moją uwagę, zatrzymują na dłużej. A gdy jeszcze INSPIRUJĄ… no czego chcieć więcej ;)
Tak, przyznaję, to na Instagramie najczęściej szukam inspiracji. M.in. gdy chcę coś nowego kupić, przeczytać, zrobić… Hasztagi są w tym przypadku nieocenione, jednak to właściciele danych profili (nieraz zupełnie nieświadomie) służą pomocą w podjęciu decyzji. Coraz bardziej lubuję się również w Insta Stories – ciekawa, dużo bardziej bezpośrednia forma przekazu.
Obserwuję już całkiem sporą liczbę osób, niemniej mam wśród nich swoich faworytów. Poniżej przedstawiam najbardziej inspirujące profile na Instagramie (moją subiektywną, choć niepełną listę), które warto śledzić i do czego Was szczerze zachęcam (kolejność przypadkowa).

Inspirujące profile na Instagramie

Kantorek Katjuszki @kantorekkatjuszki

Kasię uwielbiam za jej „oko” do kadrów. Zwłaszcza tych rodzinnych. Jest szczęśliwą mamą, żoną, ale i kobietą, o czym nie zapomina (dba o to, by w ciągu dnia znaleźć choćby #kwadransdlasiebie). Celebruje codzienność i zachęca do tego innych. Mnie zachęca.

Daria Rybicka @daria_rybicka_dietetyk

Razem z Kasią (patrz wyżej) tworzy cykl, grupę, a nawet książkę #dobrzuchamalucha. U Darii szukam przede wszystkim inspiracji żywieniowych, tak dla mnie, jak i dla mojej córeczki (wszak nie samą kulturą człowiek żyje ;)). I tak na przykład powoli przymierzam się do tego, aby włączyć do naszej diety uwielbianą przez Darię kaszę jaglaną :)

Worqshop @worqshop

Kolejna Kasia, która uczy łapać chwile :) Co więcej – pokazuje, jak sprawić, by zostały z nami na dłużej. Project Life to jedna z metod i ja postanowiłam z niej skorzystać. Album mam już od dawna, tylko zdjęć nie zdążyłam jeszcze wydrukować… a to już prawie 8 miesięcy Lidii i tyle wspomnień czeka na udokumentowanie. Ale już niebawem :) Kto wie, może nawet pochwalę się efektem na blogu…

Margo Hupert @margo.hupert.art

Margo to artystka. Znana przede wszystkim ze swojego zamiłowania do natury. Uwielbiam jej prace. Kilka z nich zdobi ściany mojego mieszkania. I nie powiedziałam jeszcze ostatniego słowa w tej kwestii ;)

By Agasi @by.agasi

Agnieszka również tworzy. Można u niej zamówić ilustracje na specjalne zamówienie i to w oryginale. Urzekły mnie jej piórka i łapacze chmur malowane akwarelami. Lidia doczekała się takiego obrazka nad swoim łóżeczkiem. No cudo!

SuperStyler @superstylerblog

Szalone, kolorowe małżeństwo blogerów modowo-urodowo-lifestylowo-parentingowych! #MamaSamoZło i #TataNowejEry :) Uwielbiam ich za otwartość, bezpośredniość i poczucie humoru. Rządzą na Insta Stories!

Nanuszka @nanuszka.pl

Kolejny, choć zupełnie inny profil o macierzyństwie. Ubóstwiam za całe to piękno ukryte w zdjęciach, w cudownych uśmiechach mamy i córek. Na dodatek w obiektywie taty! Rozpływam się za każdym razem, gdy na nie patrzę.

Mamaginekolog @mamaginekolog

Profil ten, mimo że tak bardzo popularny, odkryłam dopiero jakieś kilka miesięcy temu, za sprawą SuperStylerów właśnie. Drogie mamy, zwłaszcza te przyszłe, #poradymamyginekolog to coś specjalnie dla Was! Naprawdę warto śledzić! A ja muszę w końcu dorwać ten jakże wychwalany „instaserialomiłości.

Ewelina Mierzwińska @ewelinamierzwinska.pl

Do Eweliny lubię zaglądać, bo podoba mi się, że tak umiejętnie godzi macierzyństwo z blogowaniem i własnym biznesem. Córcia jest dla niej na pierwszym miejscu – wiadomo – ale znajduje czas również na pozostałe aktywności. Przy czym uznaje zasadę „no pressure!” :) Można (a nawet należy) brać przykład! Nie bez powodu zajmuje się rozwojem osobistym.

Maw reads @maw_reads

Mój klimat, jeśli chodzi o zdjęcia okołoksiążkowe! #bookstagram w jej wydaniu to czysta przyjemność dla oka. Cenię za kreatywność i wyobraźnię. Wyróżnia się wśród innych, tak bardzo sobie podobnych profili książkowych (btw. o ulubionych kontach książkowych, trafiających w mój gust, będzie oddzielny wpis).

A Ciebie kto inspiruje na Instagramie?

Bo piękne rzeczy dzieją się w kulturze (i na Instagramie).