Kiedy przyszła moda na tzw. kolorowanki dla dorosłych, nie potrafiłam zrozumieć, skąd takie zainteresowanie? Skąd ten fenomen? Czy to rzeczywiście jest takie fajne? Teraz, gdy ma się już „trochę” więcej lat i „trochę” mniej czasu na wszystko? Musiałam sama się przekonać, o co w tym wszystkim chodzi. Musiałam sprawdzić, czy taki powrót do dzieciństwa jest dla mnie. Na pomoc przyszło Wydawnictwo Vesper, przysyłając mi dwie przepięknie i jakże zachęcająco wydane kolorowanki.

kolorowanki dla dorosłych

Kolorowanki dla dorosłych (i nie tylko)…

Motyle

„Motyle” to kolorowanka edukacyjna, której autorem jest Robert M. Jurga, zaś wstęp i komentarze do niej napisał Mariusz Mleczak. Dowiecie się z niej wielu ciekawostek na temat niezwykłych i pięknych owadów, jakimi są motyle. Ilustracje przedstawiają tylko niektóre z licznych gatunków, niemniej i tak jest ich bardzo dużo do poznania. A więc nie tylko relaks i odpoczynek czeka Was przy kolorowaniu. :)

Rośliny egzotyczne

„Rośliny egzotyczne” to kolejna, świetnie wydana kolorowanka. Co więcej, zawiera 44 kolorowych ilustracji roślin egzotycznych (wraz z ich czarno-białymi litografami), zaczerpniętych z archiwum „Curtis’s Botanical Magazine” – najstarszego, założonego w 1787 r., i najbardziej szanowanego czasopisma botanicznego, wydawanego przez Królewskie Ogrody Botaniczne w Kew w Wielkiej Brytanii. Uwierzcie mi, wnętrze tej kolorowanki robi wrażenie.

… nie dla wszystkich jednak.

Spróbowałam i cóż – okazało się, że to nie dla mnie. Jako mała dziewczynka bardzo lubiłam kolorować. Mając naście lat przerzuciłam się jednak na ołówek i szkicowanie portretów (może nawet kiedyś się z Wami podzielę moją ówczesną twórczością. ;)), kredki poszły w odstawkę. I tak do dzisiaj. I nie ma w tym nic złego :) Każdy ma swój sposób na relaks, na twórcze „wyżywanie się” itd. itp.

Ale jestem pewna, że są wśród Was fani kolorowanek. Jeśli się nie mylę, to zerknijcie niżej.

kolorowanki dla dorosłych
Kolorowanki dla dorosłych

ROZDANIE

Mam dla Was dwa egzemplarze kolorowanki MOTYLE, ufundowane przez Wydawnictwo Vesper.

Aby wziąć udział w ROZDANIU, wystarczy zgłosić się w komentarzu pod tym postem.

ROZDANIE trwa od 10 do 16 sierpnia 2016 r. (włącznie). W dniu następnym ogłoszę dwoje (bo dwie kolorowanki) szczęśliwców. :)
Wysyłka nagrody tylko na terenie Polski.

Czekam na Wasze zgłoszenia. Powodzenia!

kolorowanki dla dorosłych

WYNIKI ROZDANIA

Wszystkim uczestnikom ROZDANIA dziękuję za wzięcie w nim udziału ♥
Nie przedłużając jednak – szczęście uśmiechnęło się do… Darii Łoś i Sylwii Wydry!
Gratuluję! :)

Za kolorowanki (dla Was i dla mnie) dziękuję: Wydawnictwu Vesper
Bo piękne rzeczy dzieją się w kulturze.
Autorem powyższych zdjęć jest Jakub Ćwiklewski.