KULTURALNE MAMY to nowa grupa na Facebooku, o której myślałam już od dłuższego czasu (właściwie to już będąc w ciąży), a którą ostatecznie założyłam kilka miesięcy temu (ale dopiero teraz mam zamiar rzeczywiście ją „rozkręcić”). Można już do niej dołączyć, do czego oczywiście gorąco zachęcam. Ale zanim, to przeczytajcie jeszcze kilka słów na jej temat, tutaj, na blogu :)

KULTURALNE MAMY – GRUPA NA FACEBOOKU

Mówili mi, że wszystko się zmieni, kiedy zostanę mamą. Owszem, zdawałam sobie z tego sprawę. Wiedziałam, że od chwili narodzin, to właśnie Lidia i jej potrzeby będą na pierwszym miejscu. Taka kolej rzeczy i byłam na to gotowa. ALE! Zawsze uważałam, że matki też muszą mieć coś tylko dla siebie. Jakąś odskocznię, chwilę relaksu… Cokolwiek, co sprawi, że poczują się lepiej. Nie oszukujmy się – macierzyństwo, mimo że piękne, jest równie wyczerpujące i KAŻDA Z NAS potrzebuje tego CZEGOŚ, by ostatecznie nie zwariować ;) Ja mam m.in. tego bloga. Wiem, nieco zaniedbanego, ale wierzcie mi – prowadzenie go sprawia mi mega radość i w gruncie rzeczy chciałabym potrafić tak organizować swój czas, by mieć go więcej właśnie na tę stronę (chyba pora zaopatrzyć się w książkę Pani Swojego Czasu :)).

W jakim celu i dla kogo powstała ta grupa?

Kiedy urodziłam córeczkę, zaczęłam obserwować coraz to więcej innych świeżo upieczonych mam-blogerek, które udowadniały, że MOŻNA! Można pogodzić bycie mamą z innymi czynnościami. Można opiekować się małym dzieckiem i nadal robić to, co się lubi. Owszem, jest to już dużo trudniejsze do ogarnięcia, ale nadal możliwe.

Dla mnie zawsze ważna była kultura. Książki i muzyka to moje dwie największe miłości (czego owocem jest m.in. ten blog). Nie chciałabym ich porzucić, mimo że chwile największego zmęczenia stają się również chwilami jeszcze większego zwątpienia, co do prawdziwości tych uczuć ;) Wówczas wystarczy jednak spotkać (choćby wirtualnie) inne osoby, które DAJĄ RADĘ i swoim podejściem (być może nawet nieświadomie) motywują do tego samego. I po to właśnie powstała ta grupa – by zrzeszać mamy, które chcą CZEGOŚ WIĘCEJ. I które – podobnie jak ja – kochają kulturę.

Co ważne podkreślenia: to miejsce ma służyć nie tylko mamom (obecnym/przyszłym), ale również (pośrednio) ich dzieciom. Nie od dziś wiadomo, że kultura ma bardzo duży wpływ na rozwój człowieka, dlatego warto już od najmłodszych lat zaszczepiać zamiłowanie do niej.

Kim są KULTURALNE MAMY? I dlaczego warto do nich należeć?

To kobiety, które są odbiorcami, ale i twórcami kultury! Zachwycają się, rozwijają, pragną więcej, wspierają się nawzajem, motywują i INSPIRUJĄ! Nie szukają wymówek, lecz rozwiązań.

Jeżeli jesteś (lub w najbliższym czasie będziesz) mamą i zaglądasz na tego bloga, to znaczy, że już JESTEŚ KULTURALNĄ MAMĄ. To znaczy, że zależy Ci na kulturze. I to znaczy, że dobrze Ci będzie w naszym towarzystwie :)

Bo piękne rzeczy dzieją się w kulturze (i warto się nimi dzielić).
Autorem powyższych zdjęć jest Jakub Ćwiklewski.