Comiesięczny cykl na blogu, w którym informuję o nadchodzących premierach książkowych, na które warto zwrócić uwagę. Książki różne pod względem tematycznym, które z różnych przyczyn sama zapragnęłam mieć w swojej biblioteczce. Nie zabraknie również pozycji skierowanych do najmłodszych – wszak miano Kulturalnej Mamy zobowiązuje.

Premiery książkowe, na które warto zwrócić uwagę | luty 2018

  • Ta dziewczyna – Michelle Frances, Albatros

    Bo zapowiada się naprawdę wciągający thriller psychologiczny! Chłopak przyprowadza do domu dziewczynę, która nie do końca odpowiada jego matce. Wymyśla więc (owa rodzicielka) jakieś okrutne kłamstwo, którego skutki są ponoć znamienne dla nich wszystkich. Intrygująca sprawa!

  • Dziecko – Fiona Barton, Czarna Owca

    Bo czytałam „Wdowę”, która mi się podobała (swoją drogą byłam pewna, że pisałam o niej na blogu, ale dopiero teraz się zorientowałam, że jednak nie…), a więc tym chętniej poznam kolejną powieść spod pióra pani Barton.
    Bo kolejny intrygujący thriller psychologiczny! Coś mnie chyba „bierze” na tego typu lektury. ;)

  • Surogatka – Louise Jensen, Burda Książki

    Bo fabuła zdaje się być niezwykle ciekawa. Pewna para pragnie, ale nie może mieć własnego dziecka. Ich ostatnią szansą jest skorzystanie z „usług” matki zastępczej, którą godzi się zostać dawna przyjaciółka zdesperowanej kobiety. Wszystko miało być proste. Po raz kolejny jednak przeszłość dogania teraźniejszość (wszak dzieje się tak nie tylko na papierze…), przez co mroczne sekrety obu bohaterek, Kat i Lisy, będą musiały wyjść na jaw. Tylko z jakim skutkiem?

  • Elegia dla bidoków – J. D. Vance, Marginesy

    Bo – cytując opis wydawcy – ta książka „to aktualne i niepokojące rozważania o tym, że znaczna część Stanów Zjednoczonych straciła wiarę w amerykański sen, co znalazło odzwierciedlenie w wyniku ostatnich wyborów prezydenckich. To książka, która pokazała Amerykanom z dużych miast, jak mało wiedzą o swoich rodakach, jak mylne mają o nich wyobrażenie. Ciepła, wyrozumiała narracja Vance’a stała się ważnym głosem w dyskusji o rozwarstwieniu społecznym. W tym sensie jest to rzecz uniwersalna, rzuca nowe światło na podziały społeczne i polityczne również w Polsce”.

  • Powrócę jako piorun. Krótka historia Dzikiego Zachodu – Maciej Jarkowiec, Agora

    Bo to historia, której nie wolno przegapić! Opowieść o ostatnim wielkim wodzu indiańskim, jak i o losie Indian w ogóle. Brzmi ciekawie.

  • Czas krwawego księżyca. Zabójstwa Indian Osagów i narodziny FBI – David Grann, W.A.B.

    Bo rzecz ma się o jednej z najbardziej wstrząsających zbrodni w amerykańskiej historii.

do LIDII BIBLIOTECZKI

  • Gdzie jest Spot? – Eric Hill, Mamania

    Z opisu wydawcy: „Brytyjska seria książek o przygodach pieska Spota to klasyka literatury dziecięcej, która już od niemal 40 lat wprawia w zachwyt najmłodszych czytelników. Wyraziste kolory, solidne kartonowe strony z klapkami i fabuła, która wciągnie każdego malucha. Ale gdzie jest Spot?”.

  • Raz, dwa, trzy, zaśnij ty! – Dorota Kassjanowicz, ilustracje Gosia Herba, Znak Emotikon

    Z opisu wydawcy: „Jedenaście wierszyków tworzących wyliczankę przed snem – dla śpiochów i nieśpiochów, dla dzieci, żabek, a nawet guzików – opowiada o tym, jak przyjemnie jest spać i śnić”.

  • W twojej książce jest potwór – Tom Fletcher, ilustracje Greg Abbott, Zysk i S-ka

    Z opisu wydawcy: „Autor ulubionego przez dzieci „Gwiazdkozaura” tym razem stworzył książeczkę do wspólnego czytania przed snem. Angażująca historia z każdą stroną udowadnia, że na papierze potrafi się kryć niezwykły, magiczny świat. Maluchy pokochają tę interaktywną zabawę, w której będą mogły zdmuchnąć i połaskotać potwora, a rodzice z przyjemnością położą duże i małe potwory spać”.

A Wy na jakie premiery książkowe czekacie?


Bo piękne rzeczy dzieją się w kulturze (i warto się nimi dzielić).
Autorem zdjęcia w nagłówku jest Jakub Ćwiklewski.
*tzw. link afiliacyjny, czyli dla Was to bez różnicy (cena taka sama), a ja mogę zyskać niewielki procent od sprzedaży, za co z góry dziękuję.