Wracam (znooowu…) do comiesięcznego cyklu na blogu (jak i, notabene, do samego blogowania), w którym wybieram nadchodzące premiery książkowe, na które warto zwrócić uwagę (wybór subiektywny). Książki różne pod względem tematycznym, które z różnych przyczyn sama zapragnęłam mieć w swojej biblioteczce (choćby tej na czytniku). Nie zabraknie również pozycji skierowanych do najmłodszych – wszak miano kulturalnej mamy zobowiązuje, a i Lidka z pewnością nie pogardzi nowymi tytułami na swojej półce. Dla Adasia też już się rozglądam za odpowiednimi tytułami. Korzystajcie i koniecznie podzielcie się swoimi wyborami!


PREMIERY KSIĄŻKOWE | CZERWIEC 2020

Ballada ptaków i węży
Suzanne Collins

wyd. Media Rodzina

Przyznaję – nie czytałam poprzednich części z tego cyklu. „Igrzyska śmierci” są mi znane jedynie z filmów na ich podstawie. Ale w planach mam. I wiem, że w końcu nadejdzie ten dzień. Wszak jestem bardzo tego literackiego pierwowzoru ciekawa! Ku pamięci.

TUTAJ znajdziecie dobrą ofertę.


Nadzieja
autorzy zebrani

wyd. Agora

Ta książka to zbiór 40 tekstów polskich pisarzy, reporterów i poetów (Tokarczuk, Krall, Szczygieł, Grzebałkowska, Wajrak i wielu, wielu innych) i co najistotniejsze – powstała całkowicie społecznie, w celu niesienia pomocy starszym.

W wydaniu papierowym ukaże się 8 lipca, a w formie e-booka już 23 czerwca.

TUTAJ kupicie książkę-cegiełkę w przedsprzedaży (50 zł), a tym samym wesprzecie akcję!


Moja siostra morduje seryjnie
Oyinkan Braithwaite

wyd. Świat Książki

„Zabójczo inteligentna i morderczo zabawna powieść.” – Marie Claire

Słodki mały thriller z ogonem skorpiona… Pikantny, soczysty i śmiercionośny.” – New York Times

Czytając takie opinie i wiedząc, że książka została opublikowana w ponad 30 krajach, że między innymi dostała nominacje do Nagrody Bookera, Women’s Prize for Fiction i została wyróżniona przez opiniotwórczą prasę – Washington Post, Guardian, Daily Mail oraz Cosmopolitan, to choćby z czystej ciekawości, na ile te pochwały są prawdziwe, zamierzam ją przeczytać.

Choć nie ukrywam, że jestem baaardzo zaintrygowana.

TUTAJ znajdziecie dobrą ofertę.


Tischner. Biografia
Wojciech Bonowicz

wyd. Znak

Biografie lubię nie od dziś. Czytam zarówno te na temat osób, o których wcześniej nie słyszałam (tudzież niewiele), jak i o tych, których za bardzo nie trzeba przedstawiać. A tej, przyznaję, jestem bardzo ciekawa, bo nigdy tak naprawdę nie zgłębiałam życiorysu ks. Józefa Tischnera, a mniemam, iż warto.

TUTAJ znajdziecie dobrą ofertę.


Moja mroczna Vanesso
Kate Elizabeth Russel

wyd. Otwarte

Na początku przykuła moją uwagę okładka. Potem przeczytałam opis wydawcy i uznałam, że tej książki po prostu nie może zabraknąć w moim zestawieniu. Mam nadzieję, że się nie rozczaruję, gdy już przyjdzie pora na jej czytanie.

TUTAJ znajdziecie dobrą ofertę.


W blasku słońca
Magdalena Kordel

wyd. Znak

A tutaj, przyznaję, nie bez znaczenia jest fakt, iż fabuła książki dzieje się w Toskanii. Bo to właśnie tam zaplanowaliśmy tegoroczny, kwietniowy, urodzinowo-rocznicowy wypoczynek, który z wiadomych przyczyn nie mógł dojść do skutku. Bywa. Ale jeszcze wszystko przed nami. Póki co będę mogła się tam przenieść dzięki lekturze książki. Może będzie równie pięknie?

Tak na marginesie dodam, że nie czytałam jeszcze nic Kordel, więc jej twórczość jest dla mnie wielką niewiadomą. Niemniej oceny na lubimyczytać.pl są całkiem zachęcające.

TUTAJ znajdziecie dobrą ofertę.


DO BIBLIOTECZKI LIDII (przedszkolaka)
i ADASIA (malucha)

Zwierzaki Wierszaki
ilustracje: Agnieszka Antoniewicz

wyd. Papilon

23 klasyczne wierszyki o zwierzętach dla malucha w ładnej oprawie – czego chcieć więcej?

TUTAJ znajdziecie dobrą ofertę.


Max i Królik. Na nocnik, start!
Astrid Desbordes, Pauline Martin

wyd. Mamania

Uwielbiamy serię „Miłość” tych bestsellerowych autorek, więc jestem przekonana, że i ta przypadnie nam do gustu. Będzie czekać na Adasia, ale coś czuję, że i Lidka jeszcze z chęcią ją sobie „poczyta”. Przy okazji okazało się, że mamy do nadrobienia również „Babkę ze złością”, ale spokojnie – nadrobimy!

TUTAJ znajdziecie dobrą ofertę.


Wszyscy się liczą
Kristin Roskifte

wyd. Dwie Siostry

Jak podaje wydawnictwo: „Każdy jest inny, ale wszyscy się liczą! Błyskotliwe połączenie wyszukiwanki, książki do nauki liczenia i obrazkowej opowieści o ludzkości”. Ta doceniona na całym świecie książka (przetłumaczona na ponad 30 języków) po prostu musi być dobra!

TUTAJ znajdziecie dobrą ofertę.


Tylko bez całowania!, czyli jak sobie radzić z niektórymi emocjami

Grzegorz Kasdepke

wyd. Nasza Księgarnia

Nowe wydanie bestselleru o emocjach. Książki Grzegorza Kasdepke ciągle mi się gdzieś przewijają, ale jak do tej pory nie udało nam się bliżej z nimi zapoznać. Teraz jest zatem dobra okazja. Bo emocje – ważna rzecz! Zwłaszcza u takiego dziecka, które dopiero uczy się je rozpoznawać i nad nimi panować (a jest to proces dość żmudny). Jestem bardzo ciekawa tej pozycji.

TUTAJ znajdziecie dobrą ofertę.


Czytanki sylabowe z obrazkami

Anna Sójka

wyd. Centrum Edukacji Dziecięcej

Bo powoli chcę wprowadzać Lidkę w świat literek i ciągle szukam najlepszych „pomocy naukowych”.

Z opisu wydawcy:
„Niektóre słowa w tekstach zastąpiono obrazkami. Ułatwieniem jest także podział wyrazów na sylaby. Dzięki temu dzieci łatwiej uczestniczą w lekturze.
Metoda sylabowa w nauce czytania jest polecana jako jedna z najskuteczniejszych i najszybszych. Można dzięki niej uniknąć długotrwałego literowania wyrazów. Ułatwia czytanie ze zrozumieniem.
Krótkie historyjki z czytelnym przesłaniem zachęcają do rozmowy o przygodach bohaterów. Ćwiczy to koncentrację i przygotowuje do lektury dłuższych książek”.

TUTAJ znajdziecie dobrą ofertę.


Bo piękne rzeczy dzieją się w kulturze (i warto się nimi dzielić).
Autorem zdjęcia w nagłówku jest Jakub Ćwiklewski.
*tzw. link afiliacyjny, czyli dla Was to bez różnicy (cena taka sama), a ja mogę zyskać niewielki procent od sprzedaży, za co z góry dziękuję.