Wracam do comiesięcznego cyklu na blogu, w którym informuję o nadchodzących premierach książkowych, na które warto zwrócić uwagę (wybór subiektywny). Książki różne pod względem tematycznym, które z różnych przyczyn sama zapragnęłam mieć w swojej biblioteczce (choćby tej na czytniku). Nie zabraknie również pozycji skierowanych do najmłodszych – wszak miano KULTURALNEJ MAMY zobowiązuje, a i Lidka z pewnością nie pogardzi nowymi tytułami na swojej półce.


PREMIERY KSIĄŻKOWE | WRZESIEŃ 2019

Instytut
Stephen King

wyd. Albatros
PREMIERA: 11 września 2019 (TAK, to już DZISIAJ!)

Wydawnictwo Albatros jest jednym z moich ulubionych. Z przyjemnością sięgam po wydane przez ów książki. Tej, która mnie szczególnie zainteresowała, patronuje Olga z Wielkiego Buka, także wierzę na słowo, że WARTO!
Poza tym ciągle sobie obiecuję, że jednak nadrobię choć nieco z tych licznych dzieł Kinga i każda okazja jest dobra, by tego słowa spróbować dotrzymać.

TUTAJ znajdziecie dobrą ofertę.


Noc, kiedy umarła
Jenny Blackhurst

wyd. Albatros
PREMIERA: 18 września 2019

W tym przypadku to sam opis książki baaardzo mnie zaintrygował:

„Tej nocy stała na klifie i patrzyła w dół, na fale, tak jak dziesiątki razy wcześniej. Ale tym razem było inaczej – miała na sobie suknię ślubną, na rozwianych blond włosach welon i… tym razem skoczyła.
Świadkowie stali na tyle blisko, że wszystko widzieli, nie zdążyli jednak jej zatrzymać. Policja prowadziła poszukiwania – bez skutku. Evie Bradley przepadła, a jej ciało zmyły fale morza”.

TUTAJ znajdziecie dobrą ofertę.


Dziewięcioro nieznajomych
Liane Moriarty

wyd. Znak Literanova
PREMIERA: 16 września 2019

Nie czytałam i nie oglądałam „Wielkich kłamstewek” – niemniej wszystko przede mną, czyż nie? Może nawet nie jestem w tym przypadku odosobniona? Dajcie znać.
Prawa do ekranizacji nowej powieści autorki bestsellera również zostały już sprzedane, a więc musi się dziać. I tym razem dowiem się na własnej skórze, skąd te ochy i achy.

TUTAJ znajdziecie dobrą ofertę.


Zimowla
Dominika Słowik

wyd. Znak
PREMIERA: 2 września 2019

Dominika Słowik to finalistka Nagrody Literackiej Gdynia za debiut „Atlas: Doppelganger”, którego notabene jeszcze nie przeczytałam (ile ja mam zaległości w książkach…). Kolejna jej powieść zapowiada się bardzo tajemniczo… i ta okładka! Przyznacie, że przykuwa wzrok?

TUTAJ znajdziecie dobrą ofertę.


Dobry wilk. Tragedia w szwedzkim zoo
Lars Berge

wyd. Czarne
PREMIERA: 11 września 2019 (TAK, to już DZISIAJ!)

Ostatnio coraz chętniej sięgam po literaturę faktu. Ta opisująca okoliczności szokującego wypadku w czerwcu 2012 r., gdy „oswojone” wilki z Kolmården, największego ogrodu zoologicznego w krajach skandynawskich, zagryzły swoją opiekunkę Karolinę, totalnie mnie zaintrygowała. Na pewno po nią sięgnę.

TUTAJ znajdziecie dobrą ofertę.


Rekursja
Blake Crouch

wyd. Zysk i S-ka
PREMIERA: 24 września 2019

Czytałam tylko jedną książkę tego autora – ale za to jaką! „Mroczna materia” to było coś! Nie przegapię więc tego najnowszego tytułu, bo zapowiada się równie zacnie. O pamięci, która jest potęgą, która tworzy rzeczywistość…
Uwaga! Netflix przygotowuje film i serial na podstawie książki. Będzie więc również, co oglądać.

TUTAJ znajdziecie dobrą ofertę.


Dzieci Aspergera. Medycyna na usługach III Rzeszy
Edith Sheffer

wyd. Poznańskie
PREMIERA: 4 września 2019

Skutecznie przewijał mi się ten tytuł na Instagramie. Jestem bardzo jego ciekawa.
Z opisu wydawnictwa:

„Hans Asperger był uznanym wiedeńskim psychiatrą, który w uniwersyteckiej klinice dziecięcej badał osoby z zaburzeniami umysłowymi. Brał również udział w nazistowskiej akcji mordowania niepełnosprawnych dzieci. Dbał o higienę rasową w III Rzeszy”.

TUTAJ znajdziecie dobrą ofertę.


DO LIDII BIBLIOTECZKI

Pucio umie opowiadać
Marta Galewska-Kustra

wyd. Nasza Księgarnia
PREMIERA: 4 września 2019

Mamy wszystkie pozostałe części i nie wyobrażam sobie, by mogło w naszym domu zabraknąć tej najnowszej (zresztą już ją zamówiłam). Jesteśmy z Lidią absolutnymi fanami tej serii.

TUTAJ znajdziecie dobrą ofertę.


Mały atlas zwierzaków Ewy i Pawła Pawlaków
Ewa Kozyra-Pawlak, Paweł Pawlak

wyd. Nasza Księgarnia
PREMIERA: 18 września 2019

Natknęłam się na tę pozycję zupełnie przypadkowo, ale zwróciła moją uwagę i wydaje mi się, że Lidia również się nią zainteresuje. Spodziewam się samych dobroci w środku.

TUTAJ znajdziecie dobrą ofertę.


Ignacy idzie do przedszkola
Ada Olbrycht

wyd. Mamania
PREMIERA: 16 września 2019

Ta książka, przeznaczona dla przedszkolnych debiutantów, ma pomóc wesprzeć ich podczas oswajania się z nową rzeczywistością – czyli idealna pozycja dla Lidii.


Bo piękne rzeczy dzieją się w kulturze (i warto się nimi dzielić).
Autorem zdjęcia w nagłówku jest Jakub Ćwiklewski.
*tzw. link afiliacyjny, czyli dla Was to bez różnicy (cena taka sama), a ja mogę zyskać niewielki procent od sprzedaży, za co z góry dziękuję.