Wracam z comiesięcznym cyklem na blogu, w którym informuję o nadchodzących premierach książkowych, na które warto zwrócić uwagę. Książki różne pod względem tematycznym, które z różnych przyczyn sama zapragnęłam mieć w swojej biblioteczce. Nie zabraknie również pozycji skierowanych do najmłodszych – wszak miano Kulturalnej Mamy zobowiązuje. ;)

Premiery książkowe, na które warto zwrócić uwagę | styczeń 2018

 • 13 minut – Sarah Pinborough, Prószyński i S-ka

  Bo czasem wystarczy jedno zdanie, jak te w opisie wydawcy, tj. „Byłam martwa przez 13 minut… teraz chcę wiedzieć, dlaczego”, by być totalnie zaintrygowaną. Czuję, że szykuje się mega wciągający kryminał. Obym się nie pomyliła!

 • Podpalacz – Wojciech Chmielarz, Marginesy

  Bo to nazwisko zdaje się wręcz za mną chodzić! No tyle dobrego się naczytałam o tym autorze, że czas najwyższy zweryfikować te opinie osobiście. Tego samego dnia wychodzi również inny tytuł tegoż autora, a tym samym piąty tom cyklu z komisarzem Jakubem Mortką w roli głównej – „Cienie” – niemniej ja wolę zacząć  – co chyba oczywiste – od pierwszego tomu, który na szczęście dla mnie został wznowiony.

 • Nieodnaleziona – Remigiusz Mróz, Filia

  Bo jak widzę Mróz, to wiadomo, że trzeba przeczytać. ;) Choć, przyznaję, zupełnie już za nim nie nadążam. Ale kiedyś nadrobię. Kiedyś na pewno.

 • Dziewczęta z Auschwitz – Sylwia Winnik, Muza

  Bo Sylwia Winnik to kolejna blogerka książkowa, która spełnia swoje marzenie o pisaniu (można?). Jej debiut to prawdziwe historie kobiet, które przeżyły piekło niemieckiego obozu zagłady Auschwitz i z którymi udało jej się porozmawiać osobiście. Jestem bardzo ciekawa, jak autorka poradziła sobie z tym trudnym tematem.

 • Zaginione Miasto Boga Małp – Douglas Preston, Agora

  Bo to (za opisem wydawcy): a) #1 bestseller New York Times’a i Wall Street Journal. Jedna z trzech najgłośniejszych książek non-fiction 2017 roku! b) Zapierająca dech historia pionierskiej ekspedycji w serce najbardziej niebezpiecznej dżungli świata w poszukiwaniu legendarnego przeklętego Białego Miasta. c) Niezapomniana rzecz o „przygodzie życia” i wielka przygoda czytelnicza!

 • Mózg rządzi. Twój niezastąpiony narząd – Kaja Nordengen, Marginesy

  Bo mózg to narząd absolutnie fascynujący, a więc jakże bym mogła odmówić sobie lektury tej książki? No jak? Nawet nie będę próbować. :)

 • Cudowny chłopak – R. J. Palacio, Albatros

  Bo… cudowny chłopak. Po prostu. Wznowienie tej książki w nowej okładce i ze zmienionym tytułem (niegdyś „Cud chłopak”) wiąże się ze styczniową premierą ekranizacji, na którą notabene bardzo czekam. Książkę czytałam już parę lat temu i byłam wówczas absolutnie zachwycona. Nie sądzę, by cokolwiek mogło się w tym przypadku zmienić. Niebawem recenzja na blogu.

do LIDII BIBLIOTECZKI

 • Kiedyś – Alison McGhee, Peter H. Reynold, Mamania

  Bo to książka o miłości macierzyńskiej, która ponoć poruszy każde serce.

 • Cudowny chłopak. Wszyscy jesteśmy wyjątkowi – R. J. Palacio, Albatros

  Bo Cudowny chłopak już dawno poruszył moje serce, toteż wersja ilustrowana musi się znaleźć w biblioteczce mojej córci. I nawet jeśli będziemy musiały jeszcze trochę poczekać, by Lidia zrozumiała jej przesłanie, to przynajmniej nie zapomnimy, by po nią sięgnąć, gdy już przyjdzie na to pora. Zaś osłuchiwać ją z tą książką zacznę zapewne już dużo wcześniej.

A Wy na jakie tytuły czekacie?


Bo piękne rzeczy dzieją się w kulturze (i warto się nimi dzielić).
Autorem zdjęcia w nagłówku jest Jakub Ćwiklewski.
*tzw. link afiliacyjny, czyli dla Was to bez różnicy (cena taka sama), a ja mogę zyskać niewielki procent od sprzedaży, za co z góry dziękuję.